VEH23285 BATTERY CHARGER DC100/10A-12V
After Sales Service
Warranty
All prices are VAT exclusive
Delivery Service (Georgetown)
Description
- One-click repair, activate the battery.
- Automatically apply 12V/24V, standard/AGM/GEL/traction battery.
- Smart chip, full of automatic stop. Four-stage charging to maintain the battery.
- Foldable handle, portable travel, stylish appearance.
BATTERY CHARGER DC100/10A-12V
Frequency: 50Hz / 60Hz
System voltage: 12V/24V automatic adaptation
Output current: 12V (6A-8A-10A), 24V (6A) optional